Almanya Oturum İzni – Mavi Kart

Almanya’da Oturum İzni

Almanya’da kendi şirketinizi kurmak, şube açmak ve kuruluş sonrası süreci daha iyi yönetmek için bizzat Almanya’da bulunmanız gerekebilir. Ayrıca şirketin müdürü veya varsa Türkiye’den istihdam edilen işçilerin kendileri ve aileleri için de oturum izni alınması gerekir. Peki Almanya’da ne tür oturum izninden faydalanılabilir?

Almanya Oturma İzni Kategorileri;

1.Vize
2.Oturma izni
3.AB Mavi Kart
4.Yerleşme İzni
5. Avrupa Birliği Sürekli İkamet İzni

Yukarıdaki kategoriler süre ve bürokratik işlemler açısından farklılık gösterir. Eğer 90 günden az kalacaksanız vize almanız gerekir ancak 90 günü aşan kalma sürelerinde oturum izninizin olması gerekir.

Oturum izni 3 yıl süreyle verilir ve gerekli şartların sağlanması durumunda süresiz olarak yerleşim izni verilir. Bu izin çalışma iznini de kapsar. Almanya’ya çalışma amacıyla gidenler oturum izninden ve akabinde şartları sağlarlarsa yerleşim izninden faydalanabilirler.

Ayrıca Almanya’ya çalışma maksadı ile gelen kişiler evli oldukları eşlerinin de oturum veya yerleşim izninden faydalanmasını sağlayabilirler. Almanya’da kalıcı oturma izni alabilmek için ise en az 5 yıllık oturma iznine sahip olmak, sabıka kaydının olmaması, yeterince Almanca bilmek, kendisinin ve ailesinin geçimini sağlayabiliyor olmak gerekir. Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

Sorularınız İçin Tıklayın
×
Yardım

Tüm soru, görüş öneri ve şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz.